Login

Гімназія №1

Switch to desktop Register LoginНімецький Мовний диплом «DSD I (А2/В1)» - 2015. Учениця гімназії розповідає про свою ділову подорож до Німеччини.

 

Відтоді як мені повідомили про поїздку, радості не було меж. Одразу ж ми з моїм вчителем Мариною Олександрівною почали готувати презентацію, присвячену моєму улюбленому виду спорту – катанню на роликових ковзанах.

У Кельні я проживала з дуже милими, розумними та комунікабельними дівчатами. Спочатку нам роздали розклад занять та програму на тиждень.

Перебування у Кельні розпочалося з відвідування організаторів цього проекту, а саме Федерального Адміністративного відомства (BVA), яке займається системою шкільної освіти за кордоном, знайомства з його президентом та іншими керівниками. Далі ми брали участь у педагогічній програмі, де керівник обирала різноманітні теми для спілкування та проводила дебати між учасниками, що допомогло мені більш впевнено відстоювати свою точку зору.

 Дуже цікавою була поїздка до спортивного комплексу по альпінізму, де нам провели інструктаж по техніці безпеки, курс по в’язанню вузлів, яка закінчилася подоланням перешкоди у вигляді десятиметрової стіни.

 Наступного дня нашу групу привезли до гімназії у маленькому містечку Гюрт, де в актовому залі визначеними учасниками були проведені презентації на тему: «Моя країна». Нас поділили на шість груп, кожній з яких дали тему для підготовки проекту. Тема нашої групи – «Шкільне навчання. Велике навантаження». Разом з учнями 9-Е класу цієї школи ми виконали це завдання на високому рівні.

 На третій день перебування у Німеччині наша група відвідала Кельнський шоколадний музей. Це дивовижне місце, де в стародавню історію виробництва шоколаду вплітається оксамитово-терпкуватий присмак какао зерен, які, до речі, нам запропонували скуштувати. Там я вперше побачила велику кількість машин для виготовлення шоколаду.

 Приїзд групи до документального центру значно розширив мій світогляд. Екскурсовод розповіла нам про другу Світову війну, ми побачили в’язниці полонених радянських солдат та їх записи на стінах.

 В будинку історії нам розповіли про становлення дмократії в Німеччині після падіння Берлінської стіни.

 В числі світових пам’яток міста Кельн є Собор Святого Петра та Марії – римо-католицька церква, де знаходиться резиденція архієпископа кельнського. Він відомий як пам’ятник християнства та німецького католицизму. Це однин з найвідоміших архітектурних пам’ятників у Німеччині та найзнаменитіша пам’ятка Кельна, яку UNESCO описує як «виняткова робота людського творчого генія».

 Найвідповідальніший день перебування – це день зйомки іспиту. Я дуже хвилювалася, не дивлячись на досить тривалу підготовку. Іспит проводив вчитель німецької мови Діттер Ешке. Спочатку було знайомство з учнем (про себе, сім’ю, хобі та інше) далі проведення презентації, а потім викладач ставив запитання на тему представленої мною презентації. Було дуже страшно, але під час запису курсу все хвилювання зникло і я почувалася впевнено.

 В Боні ми зустрілися з представниками ZfA (Центральне Відомство з питань шкільної освіти за кордоном). Ця організація є ініціатором та куратором проекту «DSD-школи». Вони, зокрема, познайомили нас із своїм освітнім сайтом www.pasch-net.de. Усім, хто вивчає німецьку мову, раджу заходити на цю сторіночку – ви знайдете для себе багато цікавого!

Я щиро вдячна за незабутній досвід вивчення німецької мови, спілкування з різними людьми та за можливість хоча б тимчасового прєднання до культури Німеччини, Адміністрації Чернівецької гімназії № 1 – нашому директорові Шиманському Віктору Миколайовичу,  Фисюк Романі Флоріанівні та моєму вчителеві німецької мови Волощук Марині Олександрівні.

 Анастасія Благій, 9в