Login

Гімназія №1

Switch to desktop Register Login«Зельма. Я хочу жити.» на сцені залу імені Лео Бека Єврейської громади Дюссельдорфу

Відповідно до спільного проекту Єврейської громади Дюссельдорфа та Чернівецької гімназії №1 імені Т.Г.Шевченка «Буковинські пори року» десятеро учнів 9-10-их класів мали змогу разом із своїми учителями німецької мови Фисюк Романою Флоріанівною та Архилюк Галиною Василівною побувати у мальовничому місті Дюссельдорф -  столиці федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Основною метою візиту був виступ учнів  гімназії з виставою«Зельма. Я хочу жити» у залі імені Лео Бека Єврейської громади Дюссельдорфа.

            Окрім того, учні відвідали місцевий музей історії міста, музей пам’яті жертв Голокосту, Аква-зоопарк та музей Loebecke, побували на традиційному Різдвяному ринку та побачили панораму міста з оглядового колеса на Марктплац. Незабутньою для дітей стала також поїздка до міста Кельн, де вони відвідали знаменитий Кельнський собор та придбали у місцевій  крамничці відому «кельнську воду» – одеколон (фр. eau de Cologne).

            Особливо цікавою була екскурсія у синагозі, яку проводив для гостей  член Єврейської громади та правління спілки християнсько-єврейської співпраці в Дюссельдорфі пан Герберт Рубінштейн, який народився у 1936 році у Чернівцях та нещодавно, через 70 років після трагічних подій на Буковині, вперше повернувся на свою малу батьківщину. Під час свого візиту до Чернівців пан Рубінштейн завітав і до нашої гімназії, де відбувалися зйомки документального фільму про його  життя за участю учнів 10-их класів.

            Відео можно побачити тут

Про свої враження розповідають учасники проекту.

Um die Information auf Deutsch zu lesen klicken Sie hier.