Login

Гімназія №1

Switch to desktop Register LoginМайстерня пам'яті у Могилеві-Подільському

 

Двоє учениць нашої гімназії Яшнова Вероніка та Побережник Марина разом із студентами ЧНУ та університетів міст Бельци та Кишинів взяли участь у проекті «Забутий Голокост у Придністров’ї. Майстерня пам’яті», що відбувся у Могилеві-Подільському. Учні досліджували історію гетто та депортацій з Могилева-Подільського та Придністров'я у 1941-1944 роках. Вони познайомилися з меморіалами, пам'ятними місцями і долями депортованих. В рамках проекту учні та студенти провели низку інтерв’ю з очевидцями та дізналися про шлях депортованих до Трансністрії, способи виживання євреїв у надзвичайно складних умовах та їх трагічні долі.

 Учні та студенти відвідали «Музей жертв нацизму» у Могилеві-Подільському. Тут їх зустріли голова місцевої іудейської релігійної громади Трейбич Елла Аркадіївна та екскурсовод Трахтенгерц Роман Юхимович, які розповіли молодим людям історію Голокосту в цьому краї.

 Молоді люди опрацювали низку наукових та публіцистичних джерел, присвячених темі Голокосту, та дискутували про те, чому вчить нас історія і як зберегти пам'ять про це для наступних поколінь. Майстерня пам'яті супроводжувалася знімальною групою, яка задокументувала перебіг проекту. Головним героєм документального фільму, який планують завершити наступного року, став колишній учитель німецької мови нашої гімназії Фелікс Мартинович Зукерман, який розповів зворушливу історію мами Рози Зукерман, відомої у Чернівцях та за їх межами за фільмом «Herr Zwilling und Frau Zukermann».

Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ ФРН. Його керівником є доктор Маркус Вінклер.

Переклад німецькою мовою можно побачити тут