Login

Гімназія №1

Switch to desktop Register Login

Майстерня пам'яті у Могилеві-Подільському

Двоє учениць нашої гімназії Яшнова Вероніка та Побережник Марина разом із студентами ЧНУ та університетів міст Бельци та Кишинів взяли участь у проекті «Забутий Голокост у Придністров’ї. Майстерня пам’яті», що відбувся у Могилеві-Подільському. Учні досліджували історію гетто та депортацій з Могилева-Подільського та Придністров'я у 1941-1944 роках. Вони познайомилися з меморіалами, пам'ятними місцями і долями депортованих. В рамках проекту учні та студенти провели низку інтерв’ю з очевидцями та дізналися про шлях депортованих до Трансністрії, способи виживання євреїв у надзвичайно складних умовах та їх трагічні долі.

    Учні та студенти відвідали «Музей жертв нацизму» у Могилеві-Подільському. Тут їх зустріли голова місцевої іудейської релігійної громади Трейбич Елла Аркадіївна та екскурсовод Трахтенгерц Роман Юхимович, які розповіли молодим людям історію Голокосту в цьому краї.

   Молоді люди опрацювали низку наукових та публіцистичних джерел, присвячених темі Голокосту, та дискутували про те, чому вчить нас історія і як зберегти пам'ять про це для наступних поколінь. Майстерня пам'яті супроводжувалася знімальною групою, яка задокументувала перебіг проекту. Головним героєм документального фільму, який планують завершити наступного року, став колишній учитель німецької мови нашої гімназії Фелікс Мартинович Зукерман, який розповів зворушливу історію мами Рози Зукерман, відомої у Чернівцях та за їх межами за фільмом «Herr Zwilling und Frau Zukermann».

Переклад німецькою мовою можно побачити тут

 

Останнє оновлення на Четвер, 05 грудня 2019, 19:06

Хіти: 1

Всеукраїнський семінар вчителів німецької мови

З 3-5 квітня на базі Чернівецької гімназії №1 за підтримки Центральної служби освіти за кордоном ФРН та за участю Крістофа Йеггле, координатора шкільної освіти за кордоном, відбувся Всеукраїнський семінар вчителів німецької мови з проблеми "Системний підхід до формування мовленнєвої компетенції у письмі на уроках німецької мови"
     Директор гімназії Шиманський В.М. привітав учасників та побажав
плідної    праці.    

   Настрій та натхнення учасникам семінару для вчителів німецької мови DSD-шкіл Львова, Івано-Франківська, Дрогобича, Харкова, Києва, Донецька дарували учасники ансамблю.

   "Рідна мати моя" в перекладі на німецьку мову координатора DSD-проекту в Україні  Крістофа Йеггле.

      Настя Стеблей - солістка, талановита , музично-обдарована дівчинка ,а ще переможниця ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з географії!!

 

 

 

Останнє оновлення на Неділя, 07 квітня 2019, 19:50

Хіти: 134

«Зельма. Я хочу жити.» на сцені залу імені Лео Бека Єврейської громади Дюссельдорфу

Відповідно до спільного проекту Єврейської громади Дюссельдорфа та Чернівецької гімназії №1 імені Т.Г.Шевченка «Буковинські пори року» десятеро учнів 9-10-их класів мали змогу разом із своїми учителями німецької мови Фисюк Романою Флоріанівною та Архилюк Галиною Василівною побувати у мальовничому місті Дюссельдорф -  столиці федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Основною метою візиту був виступ учнів  гімназії з виставою«Зельма. Я хочу жити» у залі імені Лео Бека Єврейської громади Дюссельдорфа.

            Окрім того, учні відвідали місцевий музей історії міста, музей пам’яті жертв Голокосту, Аква-зоопарк та музей Loebecke, побували на традиційному Різдвяному ринку та побачили панораму міста з оглядового колеса на Марктплац. Незабутньою для дітей стала також поїздка до міста Кельн, де вони відвідали знаменитий Кельнський собор та придбали у місцевій  крамничці відому «кельнську воду» – одеколон (фр. eau de Cologne).

            Особливо цікавою була екскурсія у синагозі, яку проводив для гостей  член Єврейської громади та правління спілки християнсько-єврейської співпраці в Дюссельдорфі пан Герберт Рубінштейн, який народився у 1936 році у Чернівцях та нещодавно, через 70 років після трагічних подій на Буковині, вперше повернувся на свою малу батьківщину. Під час свого візиту до Чернівців пан Рубінштейн завітав і до нашої гімназії, де відбувалися зйомки документального фільму про його  життя за участю учнів 10-их класів.

            Відео можно побачити тут

Про свої враження розповідають учасники проекту.

Um die Information auf Deutsch zu lesen klicken Sie hier.

 

  

Останнє оновлення на Середа, 16 травня 2018, 09:42

Хіти: 1151

Німецький режисер Йоганнес Рітман з виставою за участю гімназистів

Нещодавно до  гімназії знову завітав наш давній друг – театральний педагог з Фрайбурга (Німеччина) Йоганнес Рітманн. Цього разу режисер підготував театральну постановку за творами відомої єврейської німецькомовної поетки з Чернівців Зельми Меербаум-Айзінгер «Зельма. Я хочу жити». 16 грудня 2017 року минуло 75 років з дня загибелі талановитої 18-річної дівчини у трудовому таборі села Михайлівка. Протягом тижня учні 9-10-их класів опановували театральне мистецтво та продемонстрували на сцені  Центрального палацу культури неабиякі акторські здібності та високий рівень володіння німецькою мовою.

На заході були присутні Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у чернівцях Олександр Шламп та Почесний  консул Австрії у Чернівцях Сергій Осачук.

Про свої враження розповідають учасники проекту.

Um die Information auf Deutsch zu lesen klicken Sie hier.

   

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 16 січня 2018, 18:18

Хіти: 1003

Проект на тему: “Енергозбереження-крок до розвитку ”.

Останнє оновлення на Середа, 25 жовтня 2017, 16:30

Хіти: 829